Par mums

SIA “K-uguns”

Latvijas Amatniecības Kameras meistari – Arnolds Strazdiņš un Raivo Zvejnieks, ilgstošas sadarbības rezultātā (no 1990. gada darbojušies krāšņu kamīnu podniecības darbos), 1998. gada 27. martā nodibināja SIA “K-uguns”.

Firmas nosaukums “K-uguns” veidots no vārdu salikuma „krāšņa uguns” vai „krāsns guns”. Šo vārdu nozīme pilnībā attaisno uzņēmuma darbības jomu, tas ir, palīdzēt cilvēkiem pareizi izvēlēties un iekārtot mājās uguns kulta vietu.
Savas pastāvēšanas laikā no 1998.gada līdz šim brīdim, firma izbūvē:

 • klasiskos mūrētos kamīnus
 • klasiskās kamīna krāsnis
 • mūrētos kamīnus ar stikla durvīm
 • slēgtos vai kasešu tipa kamīnus ar nesilstošām apdarēm
 • kasešu kamīnus ar silstošām apdarēm
 • kamīnus ar centrālapkures sistēmu – jaunums
 • dārza kamīnus
 • grilla kamīnus
 • klasiskās podiņu un ķieģeļu krāsnis
 • gaisa apkures krāsnis
 • pirts krāsnis
 • speciālās nozīmes krāsnis
 • pavardus

 

Katram no šiem kamīnu veidiem ir savi plusi un savi mīnusi, kā arī sava funkcija un nozīme. Pēdējo gadu pieredze ir parādījusi, ka atkal sāk dominēt kamīni ar praktisku funkciju, tas ir, dzīvojamo telpu apsildīšanu. Pieaugot privāto dzīvojamo māju celtniecībai pilsētās un lauku rajonos, populāri kļūst izbūvēt klasiskās krāsnis, pavardus un pat maizes krāsnis. Šī tipa krāsnis ir vishigiēniskākās , jo nesadedzina putekļus un nežāvē gaisu. Bet galvenais ir ievērot, ka ziemā tās jākurina regulāri – katru dienu. Ja netiek ievērots šis nosacījums, krāsns darbības mūžs tiek saīsināts.

Firma aptuveni 30% no savas pamatdarbības veic veco podiņu krāšņu un kamīnu pārbūvi, rekonstrukciju un restaurāciju. Pēc tā, ka pasūtītājs ir izteicis velmi izbūvēt kādu no pieminētajām apkures sistēmām, mēs vispirms izbraucam uz vietu un veicam sīkāku apsekošanu, dažādu svarīgu apstākļu noskaidrošanu, kā piemēram, dūmeņa pareizu novietojumu telpā, to stāvokli, kvalitāti un ugunsdrošību. Izsverot visus par un pret, mēs iesakām pasūtītājam kāda apkures sistēma viņa mājoklim būtu vispiemērotākā. Uzklausām viņa vēlmes par apkures ierīces vizuālo izskatu un novietojumu telpā. Nepieciešamības gadījumā firma izbūvē jebkura tipa dūmeņus, kuri atbilst visām ugunsdrošības normām.

Pēdējos trijos četros gados ļoti populāri ir guļbūvju un pirts krāšņu kompleksu izbūve. Šajā laikā, esam piedalījušies vairāku šādu kompleksu būvniecībā, piedāvājot pilnu apkures un dūmu novadīšanas projektu kompleksu.. Kompleksā ietilpst dūmeņa, kamīna vai kamīna krāsns individuālo projektu piedāvājumi.

Savas darbības laikā esam veikuši arī īpatnējus pasūtījumus, piemēram izprojektējuši un uzmūrējuši lapu fermentēšanas krāsni, kurā no dažādu augu lapām iegūst ekoloģisku zāļu tēju.

Esam piedalījušies lielu vēsturisku objektu rekonstrukcijās, kā piemērus varam minēt:

 • Tukuma rajona Durbes pils krāšņu rekonstrukcija
 • Rīgā Alberta ielas 13 (Sorosa fonda) ēkas 20.gadsimtā būvēto krāšņu un kamīnu, kopskaitā pavisam 38, pilnīgu pārbūve
 • Rīgā Dzirnavu ielas Astrīdas mājā kamīnu pārbūve
 • Vecrīgā vecās lombarda ēkas krāšņu pārbūve

Pēc šādu darbu pabeigšanas, esam gandarīti, ka ir izdevies saglabāt senās un savā stilā retas krāsnis. No mums restaurētajām krāsnīm, vismaz 10 sākotnēji ir gribētas pilnībā likvidēt.

Mūsu firmas galvenā pamatdarbība ir apkures sistēmu izbūve un uzstādīšana, nevis šo sistēmu tirgošana, tāpēc mēs sadarbojamies pilnībā ar visiem kamīnu kurtuvju un krāšņu izplatītājiem Latvijā. Firma labi pārzina piedāvāto sortimentu un savas darbības pēdējos gados ir apguvusi somu “speķakmens” kamīnu montāžas specifiku, zviedru saliekamo termobetona kamīna krāšņu izbūvi.

Firma tuvākajā laikā sāks nodarboties ar ūdens apkures kamīnu montāžu un pieslēgšanu. Šie kamīni var darboties kā pamatapkures ierīce nelielās dzīvojamās ēkās, jo to jauda ir no 15 līdz 23 kW. Šie kamīni var darboties paralēli ar centrālapkures katlu, tādā veidā palielinot tā jaudu vai ekonomēt kādu no siltumapkures izejvielām (dabasgāzi, šķidro kurināmo vai elektrību). Kamīna kurtuve bez tā silda ūdeni, silda arī telpas gaisu pēc konvekcijas principa. Jauda nav liela no 3 – 7 kW, kas pietiek lai uzsildītu telpu ar kvadratūru no 20 – 60 m2, pie griestu augstuma 2,5 m. Šī tipa kamīnus varētu ieteikt tiem pasūtītājiem, kas pāriet no pilsētas dārgajiem īres dzīvokļiem uz siltinātām un labiekārtotām piepilsētas vasarnīcām, jo šajās ēkās bieži vien nav telpas, kur iekārtot katlumāju vai nav pievienotas pie dabasgāzes, kas atļautu pievienot gāzes-ūdens sildītājus. Bet vienmēr var atrast vietu telpā, kur novietot kamīnu. Pieslēdzot parastu vai kombinēto ūdens boileri Jūs atrisināsiet arī siltā ūdens problēmu.

MĒS JUMS PALĪDZĒSIM PAREIZI IZVĒLĒTIES TIKAI JŪSU SITUĀCIJAI ATBILSTOŠU APKURES SISTĒMU AR GARANTIJU, KA JŪSU MĀJĀ VIENMĒR BŪS SILTI UN MĀJĪGI.

LAIPNI GAIDĪTI PIE MUMS:
Daugavas ielā 1/3, Mārupe, Mārupes pagasts, Rīgas rajons